12 خواستۀ مایک پمپئونمونۀ بارز زور گویی آمریکا به ملل

12 خواستۀ مایک پمپئو
نمونۀ بارز زور گویی آمریکا به ملل

جبهۀ جهانی ضد امپریالیست       قدرت زنان     فرح نوتاش             وین 23.05.2018

 

وزیر امور خارجه آمریکا در روز 21 ماه مه اعلان کرد که هر توافق تازه‌ای با ایران باید دارای شرایط زیر باشد.

1    ایران باید همه جنبه‌های نظامی فعالیت‌های هسته‌ای قبلی‌اش را به آژانس اتمی اعلام کند.

#     با توجه به “خلع سلاح عمومی در جهان” خواست تمام ملل، این شرط به عنوان یک هدف مورد قبول است و آمریکا و تمام دولت های دیگرنیز همزمان باید این خواست را اجرا کنند.

2   ایران باید غنی‌سازی را به طور کامل قطع کند و هیچ‌وقت دنبال بازپردازی پلوتونیم نرود. این شامل بستن رآکتور آب سنگین هم هست.

#   قبول آن مشروط به اجرای همزمان آن از طرف تمام کشورهای فعال در زمینۀ هسته ای است. حقوق برتر و الویت برای هیچ ملت و نژادی قابل پذیرش نیست. دادن سلاح کشتار جمعی به دولتی چون رژیم آمریکا برای زورگویی به کشور ها و نه به دیگران برای دفاع از خود، مردود است.

3   ایران باید به بازرسان آژانس انرژی اتمی اجازه دهد بصورت بی قید و شرط از همه پایگاه ها در همه نقاط این کشور بازرسی کنند.

#    همینطور بازرسی توسط آژانس انرژی اتمی از تمام پایگاه ها ی هسته ای در آمریکا و تمام کشورهای دارندۀ فعالیت های هسته ای باید بدون قید وشرط مجاز باشد.

4   ایران باید توسعه برنامه موشکی بالستیک و پرتاب موشک‌هایی که قابلیت حمل سلاح هسته‌ای دارند را متوقف کند.

#   همینطور در تمام کشورها باید ممنوع شود. چون جنگ به دور از تمدن و نشان بربریت است.

5   ایران باید همه شهروندان آمریکا و همین‌طور شهروندان دیگر کشورهای هم‌پیمان ما را آزاد کند.

#     متقابلا کشور آمریکا نیز باید تمام زندانیان ایرانی و دیگر ملل را آزاد کند.

6   ایران باید حمایت از “گروه‌های تروریستی” را متوقف کند، از جمله حزب‌الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی.

#     آمریکا نیز باید ایجاد و حمایت از تمام گروه های تروریستی، القاعده ، طالبان ، ارتش داعش، الشباب ، النصره و … را متوقف کند.

7   ایران باید استقلال عراق را به رسمیت بشناسد و اجازه دهد شبه‌نظامیان شیعه عراق خلع‌ سلاح

شوند.

#     بسیار عالی. آمریکا نیز باید حاکمیت عراق را به رسمیت بشناسد و تمام نیروهای خود را که در حملۀ سال 2003 خود بر اساس دروغ به عراق وارد کرده است فورا از عراق خارج کند.

8 ایران باید حمایت از حوثی‌های یمن را متوقف کند.

#     آمریکا نیزباید حمایت از دخالت عربستان در امور داخلی یمن را پایان دهد.

9   ایران باید همه نیروهای تحت‌ امرش را از سوریه عقب بکشد.

#     ایران به دعوت حکومت قانونی سوریه برای جنگ علیه داعش تروریست آمریکایی به سوریه دعوت شده است و به مجرد اینکه دولت سوریه بخواهد آنجا را ترک خواهد کرد. ولی نیروهای آمریکا بطور غیر قانونی در سوریه هستند. فورا باید از سوریه خارج شوند.

فریب جهان، ایجاد داعش و سپس به بهانۀ بیرون راندن داعش، بدون اجازه وارد سوریه شدن، هرگز تحمل نخواهد شد.

10     ایران باید حمایت از طالبان و دیگر گروه‌های تروریستی را در افغانستان پایان دهد.

#     آمریکا و ناتو بر اساس یک توطئه از سال 2001 افغانستان را اشغال کرده و اخیرا نیز داعش را به افغانستان منتقل کرده اند و باعث هرج و مرج و ناامنی مدام در افغانستان هستند. و از سال 2001 در غارت منابع طبیعی افغانستان هستند در حال که مردم افغانستان زیر خط فقر خرد شده اند و حتا از تحصیل و مدرسه محرومند . نزدیک به 10000 نیروی مسلح آمریکایی در افغانستان هستند. باید فورا از فغانستان خارج شوند.

11   ایران باید به حمایت نیروی قدس سپاه از گروه‌های تروریستی و هم‌پیمانان شبه‌نظامی‌اش پایان دهد.

#     و همچنین آمریکا نیز که ایجاد کنندۀ القاعده در سال 1976 در افغانستان به کمک سعودی ها بوده، و باز به کمک سعودی ها ایجاد کنندۀ طالبان در سال 1992 در پاکستان بوده و باز در 2010 در عراق و سوریه ایجاد کنندۀ داعش، النصره ، الشباب و گروه های تروریستی بسیار در خاور میانه و آفریقا به کمک سعودی ها و شرکاء بوده است باید همۀ این ها را متوقف کند. دنیا خسته ویبزار از دست دراز و دزد آمریکا ست که از منابع طبیعی ملل آزادانه برداشت می کند.

12   ایران باید به تهدید همسایگانش که بیشترشان هم‌پیمان آمریکا هستند پایان دهد. از جمله تهدید ویران‌کردن اسرائیل و پرتاب موشک به عربستان و امارات.

به همچنین آمریکا نیز باید از تهدید کشور های دیگر با تحریم و حمله دست بردارد. این سیاست بعد از سوء استفادۀ آمریکا از بمب اتم ، بعد از جنگ جهانی دوم شروع شده است. نگاه به فاجعۀ وحشتناکی که آمریکا چند روز پیش در فلسطین براه انداخت بکنید. فلسطین کشور فلسطینیان است. فرقی نمی کند که آمریکا چند سفارت بدون اجازۀ فلسطینیان بالا ببرد . باید همه را جمع کند و ببرد. یک کشور و یک دولت. و آن دولت فلسطینی برای کشور فلسطین است. مستعمره کردن، مثل بیماری لاعلاج سفلیس قبل از معرفی وساخت آنتی بیوتیک در قرن های 18 و 19 است. در قرن 20 آن معالجه و سپری شد. ایجاد مستعمره در قرن 21 مطلقا پذیرفته نمی شود. تمام جهودان فریب دادهشده توسط صهیونیست ها باید فلسطین را ترک کنند و به وطن های خود باز گردند. در این سیاره کشوری به نام اسرائیل وجود ندارد. هیچ فرقی نمی کند که میزان کشار فلسطینان تا چه حد بالا باشد، مستعمره گران انگل آمریکایی، هرگز اجازۀ یافتن هویتی به عنوان انسان نخواهد داشت.

آمریکا باید گرفتن باج سبیل و قداره کشی در خاور میانه به نفع ممالک ارتجاعی همچون عربستان

و شرکاء را متوقف کند . تغییر رژیم هر مملکت وظیفۀ مردم آن سرزمین است. این جهان مکانی برای رهبری جمعی است

 

www.farah-notash.com

Women’s Power

Comments are closed.