ینس استولتنبرگ، روسیه را تهدید نکنید

ینس استولتنبرگ، روسیه را تهدید نکنید

پیمان جدید منع موشک های میانبرد هسته ای

بین تمام کشور های دارنده سلاح های هسته ای

فرح نوتاش                   جبهۀ جهانی ضد امپریالیست      قدرت زنان           وین   19.07.2019

در 21 اکتبر 2018 آمریکا از پیمان منع موشکهای میانبرد هسته ای خارج شد.

این پیمان در تاریخ 10 دسامبر 1987 بین رونالد ریگان و میکائل گورباچف برای موشک های هسته ای با برد 500 تا 5500 کیلومتر به امضاء رسیده بود.

از آن زمان، روسیه بارها خطرات لغو این پیمان را که به از سر گیری دوبارۀ مسابقۀ تسلیحات

هسته ای خواهد انجامید توضیح داده است و در متقاعد کردن آمریکا به ادامۀ تعهد به ” پیمان آی-ان-اف ” سعی وافر کرده است.  

اما آمریکا برای دفاع از تصمیمش و خروج از این پیمان به بهانه های بی اساس متوصل شده و عزم خود را برای لغو پیمان تغییر نداده است.

از آنجایی که نمی توان یک قرار داد یک طرفه را ادامه داد، از 26 ژوئن 2019 تا سوم ژوئیه 2019 شورای عالی پارلمان روسیه، در واکنش به حرکت آمریکا، خروج روسیه را نیز از این پیمان تأیید کرده است. و حالا رئیس سازمان ناتو،” ینس استولتنبرگ” ، در مصاحبه ای با “بی بی سی” روسیه را به لغو پیمان ” آی- ان-اف ” محکوم کرده و طوطی وار ادعاهای بی پایۀ آمریکا، مبنی بر لغو “پیمان منع موشک های میانبرد هسته ای” توسط روسیه را تکرار می کند.

استولتنبرگ به روسیه التیماتوم داده که اگر تا دوم ماه اوت، موشک های ” نه- ام- هفتصد وبیست و نه” خود را ( که آمریکا بدون سند ادعا می کند که ناقض پیمان منع موشک های میانبرداست) از میان نبرد، یک واکنش سنجیدۀ نشان خواهد داد. و از روسیه می خواهد که در پیمان باقی بماند.

این خواهش مثل این است که زنی شوهرش را طلاق بدهد و از مرد تقاضا شود که همچنان به این ازدواج وفادار باقی بماند! این پیمان با برجام فرق دارد. پیمان آی-آن-اف میان دو کشور روسیه و آمریکاست ، و حال اینکه برجام پیمانی بین ایران، 5+1 و اتحادیۀ اروپا است. از اینرو بعد از خروج آمریکا بقیۀ ممالک

در پیمان اصرار داشتند که ایران در برجام باقی بماند.

امروز ترامپ با نقض پیمان های هسته ای جهان را با خطرناک ترین مسائل روبرو کرده است. آشفتگی در آب های گرم با نقض پیمان برجام منعقد در14. 07. 2015 و نقض پیمان 1987 با روسیه.

تجزیه و تحلیل علت این مشکلات، می تواند کمک به یافتن راه حل شود.

همه می دانند که ترامپ مردی با کیفیت های لازم برای احراز مقام ریاست جمهوری نیست. افرادی که از آمریکا آمده اند توضیح می دادند که بر مبنای یک توافق ظاهری ترامپ به عنوان یک رقیب انتخاباتی هیلاری کلینتون برگزیده شده بود. و قرار بوده که هیلاری رئیس جمهور شود و مردم هم به هیلاری رأی داده بودند. پس هر آنچه که باعث این تغییر شده، علت اصلی محسوب می شود.

ترامپ تعهدات بسیاری به “دولت در سایۀ آمریکا” داده است. این دولت در سایۀ آمریکا، که همواره رئیس جمهور های آمریکا را کنترل می کند و اگر لازم بداند ترور می کند، خشن ، جنگ افروز، نژاد پرست و طراح تمام جنگ ها و مشکلات جهان است. برنامه اش پادشاهی بر کل جهان، رژیم پنهان صهیونیستی آمریکا است. ترامپ برای رئیس جمهور شدن به آنان قول داده هر آنچه که آنان می خواهند برایشان انجام دهد. هر آنچه که روی می دهد، با دستور آنان و اجرای ترامپ است.

از طرف دیگر ترامپ یک تاجر (دلال) موفق بوده است. و این بدان معناست که او قادر بوده با حقه مردم را بفریبد و سرمایۀ آنان را تصاحب کرده و به اموال خود بیافزاید. او شخصیت واقعی یک دلال را داشته و دارد. ارزش “احترام به پیمان ها” برای او صفر است. او به خود اجازه می دهد مثل فیل پا بر روی هر چیزی بگذارد. او شخصی غیر قابل اعتماد و غیر مسئول است که فقط منافع شخصی خود را می بیند. او هر کاری می توانسته بر علیه مردم فلسطین انجام داده است. کار هایی که هیچ کدام از رئیس جمهور های قبلی آمریکا حتا خواب انجام آن را نیز نمی دیدند. فریبکارانه ترین نقشۀ باند او “معاملۀ قرن” ارائه شده توسط جرارد کوشنر داماد ترامپ است. که 50 میلیارد از بن سلمان سلاخ سعودی حق السکوت بگیرد و به فلسطینیان بدهد. آن هم نه به دست خودشان بلکه، به دست بانک های صهیونیستی تا برای فلسطینیان کار تولید کنند. و البته درمقابل اینهمه بخشش، حتما انتظار داشت تا مردم فلسطین نیز از حق خود بر کشورشان بگذرند و آن را یکجا به اشغال گران صهیونیستی تقدیم کنند تا صلح دائم بر قرار گردد!

محمود عباس، حماس و کل جهان حامی فلسطینیان این طرح را رد کردند.

ترامپ توسط افرادی محاصره شده که خوب می دانند چگونه او را کنترل کنند تا هر کاری که

می خواهند انجان دهد. او خواهان 4 سال ریاست جمهوری بعدی است ، برای او اهمیت ندارد که در احراز آن چه ارائه دهد. او فاقد شخصیت است. پس جهان از چنین شخصی چه انتظاری می تواند داشته باشد؟ هیچ.

راه حل: به تاریخ نگاه کنیم

اتحاد جماهیر شوروی و روسیۀ امروز، همواره خواهان جهانی، بدون سلاح های هسته ای بوده اند.

روسیه هرگز به کشوری حمله نمی کند. ولی اگر مورد حمله قرار گیرد، به هر قیمتی برنده خواهد شد. پس اگر اتحادیۀ اروپا به روسیه حمله نکند، هیچ خطری از طرف روسیه اتحادیۀ اروپا را تهدید نخواهد کرد.

ترامپ همواره همینطور خواهد ماند. غیر قابل اعتماد و غیر مسئول.

دولت در سایۀ آمریکا ، ذاتا جنگ افروز، نژاد پرست و دارای طمعی بی پایان است. این آمریکاست که برای زور گویی بر جهان و حمله های پیاپی به کشور های جنوبی، نیاز به فاصله ای به نام بمب اتم دارد.

پس اتحادیۀ اروپا می تواند از آمریکا بخواهد تا آمریکا ناتو را ترک کند. و پایگاه ها و موشک هایش را از اروپا جمع کند و برود.

سازمان ناتو می تواند تبدیل به ارتش اتحادیۀ اروپا بشود. و ناتو آنگاه دیگر مورد سوء استفاده برای جنگ های غارتگرانه به کشور های جنوب نخواهد شد. و دیگر پناهنده ای به اروپا نخواهد آمد.

پس باید پیمان جدید منع موشک های هسته ای میانبرد، توسط تمام کشور های دارندۀ سلاح های هسته ای امضاء گردد.  

زنده باد انسانیت و فردای جهانی بدون تسلیحات هسته ای

نه به آمریکای جنگ افروز

نه به قضاوت خطا علیه روسیه

 

www.farah-notash.com

Women’s Power

Comments are closed.