ورود طالبان، القاعده و داعش به ایران ممنوع

ورود طالبان، القاعده و داعش به ایران ممنوع

جبهۀ مردم برای نجات ایران -خط سوم

اطلاعیه شماره 45

10 بهمن= 30 ژانویه 2021

 

پاسدار علی شمخانی “دبیر شورای عالی امنیت رژیم ملا ” که با پیوستگی به باند مافیایی دارودسته سید علی خامنه ای حجتیه انگلیسی، دشمنی خود را با مردم ایران به اثبات رسانده است، 8 بهمن با معاون طالبان در تهران مذاکره کرده است. طالبان از زمان تاسیس توسط “آمریکا- پاکستان- عربستان سعودی” 1992 در پاکستان، یار باند مافیایی ملایان انگلیسی در ایران بوده اند. و حال به دستور اربابان خود ملزم به مذاکره حضوری شده اند. و در این پیمان جدید، سعی در تطهیر و ملی جلوه دادن هم دارند. طالبانی آمریکایی که هر روز نزدیک به صد نفر از مردم افغانستان را در جهت سیاست آمریکا در افغانستان قتل عام می کند و داعش را در افغانستان سامان می دهد، حق ورود به تهران را نداشته است.

این دو باند منفور، رژیم ملا و طالبان ، نوکران قسم خورده انگلیس و آمریکا، که فرمان زدن هواپیمای اوکراینی یکی از هزاران دستور طرف ایرانی، و انفجارهای روزانه در افغانستان از ماموریت های طالبان آمریکایی است، ز چه رو به عنوان نمایندگان دو ملت با هم مذاکره می کنند؟ این دو گروه جانی هرگز نمایندگان ملت های ایران و افغانستان نبوده و هر دو از دشمنان دو ملت هستند. سعی شمخانی در ضد آمریکایی جلوه دادن طالبان همانقدر مسخره است که، پس انداز بخشی از دارایی خزانۀ ملی ایران در حساب پس انداز نوه اش!

مردم ایران هرگز جنایت های پاسدار شمعخانی و باند مافیایی ملایان را نخواهد بخشید.

 

 

بیرون بیرون از ایران …ملا  داعش طالبان

نابود باد رژیم ملا از هر گروه ودسته

و داعش و طالبان به آمریکا وابسته

www.farah-notash.com

واکنش‌ها به سخنان شمخانی؛ طالبان با آمریکا می‌جنگند یا افغان‌ها؟

82a0aff5e3

 

یاسین ضیا، رئیس ستاد ارتش افغانستان در واکنش به اظهارات آقای شمخانی گفته طالبان علیه آمریکایی‌ها نه بلکه علیه افغان‌ها می‌جنگد

واکنش شماری از کاربران افغان و ایرانی و انتقاد آنان ازتوییت علی شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی ایران درباره گروه طالبان از دو روز به این‌سو اوج گرفته است.

دو روز قبل آقای شمخانی پس از دیدار با طالبان در تهران در توییتی نوشت که رهبران این گروه را در مبارزه با آمریکا مصمم دیده است. او در مورد ملا عبدالغنی برادر نوشت: “کسی که سیزده سال در گوانتانامو زیر شکنجه‌های آنان بوده، مبارزه با آمریکا در منطقه را کنار نگذاشته است.”

مصور زادفر، روزنامه‌نگار در صفحه تویتترش نوشت: “شما درست می‌گویید. طالب کسانی را که در دانشگاه کابل کشت، آمریکایی بودند. یما سیاوش آمریکایی بود. فرشته کوهستانی آمریکایی بود. یوسف رشید آمریکایی بود. در جاده‌های کابل سربازان آمریکا هدف مین قرار می‌گیرند.‌ طالبان با آمریکا می‌جنگند و ما آمریکایی‌ها همه‌جا و هر روز باید بمیریم.”

مختار وفایی کاربر دیگر نوشته که عباس استانکزی از رهبران طالبان به صراحت گفت: “نظامیان طالبان و نظامیان آمریکایی، یک کانال ارتباطی دارند و همه روزه در مورد مسایل نظامی و سیاسی باهم بحث می‌کنند.” او خطاب به آقای شمخانی نوشته که “آن وقت علی شمخانی، در عالم احساسات ضد امریکایی‌اش، از تهران توییت می‌زند که طالبان را در مبارزه با آمریکا مصمم یافتم.”

انور پویا نیز در جواب آقای شمخانی نوشته که “جناب شمخانی!! فکر نکنید که اگر طالبان قدرت گرفتند شما می‌توانید آب بیشتری از هیرمند کسب کنید، مطمین باشید زمانی که طالبان قدرت را بگیرند، همین مقدار آب رو هم به شما نمی‌دهند و هر روز باید التماس کنید. در این چندسال اشتباه به طالبان پول دادید و باعث قدرت گرفتن‌شان شدید.”

شاه حسین مرتضوی، مشاور رئیس جمهوری افغانستان با عنوان “درک همسایه از طالبان!” نوشته که “طالبان با آمریکا معاهده امضا کرده‌اند. آنها مردم ملکی (غیر نظامی) افغانستان را قتل عام و تاسیسات را ویران می‌کنند. طی یک سال هیچ حمله بالای سربازان آمریکایی از سوی طالبان صورت نگرفته است. از اراده طالبان برای کشتن مردم افغانستان نباید ستایش شود.”

56321b31ab

 

آقای مرتضوی با همرسانی این عکس نوشته: “خشم ایران علیه طالبان فروکش کرد؟!

 

یک کاربر ایرانی هم نوشته: “شرمگینم شرمگینم.. شرمگینِ مردم قربانی تروریست طالبانی که دبیر امنیت کشورم اینچنین آنها را دشمن آمریکا و نه خونریز و مردم کش میخواند.

کاربر دیگر ایرانی نوشته “کلا ً قشنگه دیگه شمخانی به طالبان بگه بیایید تهران تا با همدیگه علیه آمریکا بجنگیم، بعد طالبان بگن نه داداش شما مثل اینکه متوجه قضیه نیستید ما در برابر آمریکا نیستیم، در برابر مردم افغانستان‌ایم، کلا به کل قضیه مثل یه جوک نگاه می‌کنم، باز صداقت اونا رو شکر، کلا ً ج.ا رو نمی‌فهمم.”

آوا یک کاربر توییتر نوشته “طالبان قابل انکار نیست اما تا همین چندسال ‌پیش در نفی و سرزنششون مقاله‌ها می‌نوشتن و فیلم‌ها می‌ساختن و منبرها می‌رفتن. چی شد حالا فهمیدن باید بپذیرنش؟ بپذیرنش، ولی دیگه از ایستادگیشون در برابر آمریکا نگه شمخانی! شرم‌آوره. دیگه روز ملی طالبان هم بگیرین اگر لزوم مذاکره‌ست.”

کاربری هم با همرسانی توییت‌های آقای شمخانی پرسیده “چرا شمخانی دیدارش با معاون سیاسی طالبان را ۳ بار با تاکید بر عزم رهبران آن گروه در «مبارزه با آمریکا» به فارسی،عربی و انگلیسی توییت می‌کند؟”

واکنش رئیس ستاد ارتش افغانستان

روز گذشته ژنرال یاسین ضیا، رئیس ستاد ارتش افغانستان نیز در واکنش به توییت آقای شمخانی آن را نادرست خواند و نوشت:”متأسفانه درک و فهم شما به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران نسبت به جنگ جاری در افغانستان نادرست است. طالب در برابر امریکا نی، بلکه در برابر مردم افغانستان می‌جنگد.”

d03bbabc7e

 

منبع تصویر،YASIN ZIA FB

آقای ضیا از چهره های امنیتی شناخته شده افغانستان است

علاوه بر مسئولان افغانستان، مقام‌های پیشین جمهوری اسلامی نیز در این باره واکنش نشان داده اند.

عطاالله مهاجرانی، وزیر پیشین ارشاد ایران نوشته که “سياست معادله تك مجهولى نيست. معادله مركب است. آمريكا در ويتنام مردم را قتل عام مى‌كرد و با ويتكنگ ها مى‌جنگید. در سويس و فرانسه با هيات سياسى ويتكنگ‌ها مذاكره مى‌كرد.

همين ماجرا بين دولت فرانسه و انقلابيون جبهه تحرير بود. دعوت از طالبان و مذاكره با طالبان نشانه هوشمندى سياسى!

آقای مهاجرانی در توییت دیگری نوشته: “آمريكا اگر با طالبان مذاكره كند، بلكه خط مشى مذاكره دولت افغانستان و طالبان را طراحى كند، خوب است! پاكستان اگر با طالبان مذاكره كند، اين هم خوب است! دولت افغانستان اگر با طالبان مذاكره كند، قابل قبول است. اما اگر ايران با طالبان مذاكره كند، آن هم با هماهنگى دولت افغانستان بد است

https://www.bbc.com/persian/afghanistan-55856960

Comments are closed.