سلطه بر آب های گرم و حمایت آمریکا از هیولای سعودی

سلطه بر آب های گرم و حمایت آمریکا از
هیولای سعودی

فرح نوتاش               جبهۀ جهانی ضد امپریالیست     قدرت زنان         وین     11.2018 .24

 

جوخۀ ببرها، نامی است که بعد از سلاخی جمال خاشوقجی اغلب شنیده می شود. این باند جدید بخشی از سازمان امنیت ولیعهد عربستان سعودی،محمد بن سلمان است. برای سلاخی سریع هرکس در هر جای دنیا ایجاد شده است. با هدف معینی که این چنین تعریف شده است” بریدن انگشتان هر روزنامه نگاری که بر علیه ولیعهد سعودی (هیولای آمریکایی) چیزی بنویسد”.

در نمایشی مصلحت طلبانه، رژیم سعودی 15 عضو جوخۀ ببرها، بعلاوۀ 3 عضو سلاخ خانۀ سعودیها در ترکیه را بعد از انجام مأموریت و متعافب آن رسوایی جهانی، دستگیر کرده است. در جایی که فرماندۀ آنان نه تنها دستگیر نشده است، بلکه بی شرمانه از طرف ترامپ، در مقام خود

ابقاء و حمایت شده است.

وزیر امور خارجۀ سعودی ها در روز 20 نوامبر اعلان کرد: هرکس استعفای ولیعد سعودی را مطرح کند، عبور از خط قرمز ما تلقی خواهد شد. این نظر بعد از سخنرانی سلمان ، شاه پیر و مکار 82 سالۀ سعودی در روز 19 نوامبر در مجلس اسلامی سعودی ها اعلان شد. سخنرانی شاه سعودی با این جمله آغاز شد: ” جهان باید فعالیت هسته ای و موشکی ایران را متوقف کن!”

سپس او قدر دانی خود را از دستگاه قضایی عربستان و قضات که ( بجای محکوم کردن محمد بن سلمان!) توانسته بودند 18 نفراز سلاخ ها را دستگیر کرده و به 5 نفر آنان حکم اعدام و به 13 نفر بقیه حکم ابد بدهند اظهار کرد.

و اضافه نمود که آزادی فلسطین برای او چقدر مهم است، ( بعد از این همه کشار فلسطینیان بدست همپیمانش اسراییل در سالهای اخیر!) بعلاوه این که دیگر پناهنده های فلسطینی دیگر در عربستان پذیرفته نمی شوند مگر با پاسپورت اسرائیلی!

و بعد چک سفید و بذل و بخشش ها به میان آمد!

همان روز، بعد از یک روز آتش بس در بندر حدید یمن، آتشبار سنگین از نو آغاز شد.

در روز 21 نوامبر از ترامپ در مورد درجۀ اطمینانش از جرم محمد بن سلمان در مورد قتل جمال خاشوقجی سئوال شد ؟ ترامپ از ارتباط آمریکا با سعودی ها ، علا رقم محکومیت جهانی قتل وحشیانه، دفاع کرد و اضافه نمود شاید او از این قتل اطلاع داشته و شاید هم نداشته است!

با این که روز نامه های آمریکا قبلا اعلان کرده بودند که سی آی ای معتقد است فرمان حمله را محمد بن سلمان صادر کرده است.

اما مایک پامپئو،وزیر خارجۀ آمریکا گفت : ” پادشاهی، میلیارد ها دلار خرج جنگ علیه تروریستهای افراطی کرده است، (!) . وحال آنکه ایران خیلی از آمریکایی ها و مردم مظلوم خاورمیانه را کشته است!”

اما حقیقت :

این ولیعهد هیولا ، فرمانده ارتش نیابتی آمریکا بنام ائتلاف عرب بوده که از سال 2016، 56000 نفر یمنی را بقتل رسانیده است.

او فرمانده مسئول نسل کشی 1000000 کودک یمنی از قحطی و گرسنگی است.

او فرمانده مسئول فقدان دارو برای نجات 1000000 نفر در قربانگاه شیوع وبا، مبتلا و مظنون به ابتلاء به آن است.

او فرمانده مسئول گرسنگی دادن به 22000000 ملت یمن، و آنان را در معرض مرگ قرار دادن است. فرمان قتل وحشتناک جمال خاشوقجی به دلیل انتقاد او از این فرمانده صادر شد.

در 4 سال گذشته محمد بن سلمان فرمانده جنگ نیابتی آمریکا علیه فقیر ترین ملت خاور میانه و مسبب تمام بدبختی ها در یمن بوده است. این همان روش داعش پرور سلفی است.

وقتی این یانکی چاق وگنده، وزیر امور خارجۀ آمریکا، سعی می کند مردم دنیا را تحمیق کند و به همه دروغ بگوید، او در صدد است تا مردم دنیا را تحمیق کرده و بیشتر بخورد، در جایی که کودکان یمنی در 5 سالگی وزنشان فقط 5 کیلو است.

و طرح دروغین فعالیت های هسته ای ایران به عنوان سرپوشی برای پوشاندن این همه جنایات وحشتناک جنگی مورد بهره برداری قرار می گیرد. در جایی که آمریکای صهیونیست به دنبال مستعمرۀ آسان و بی مقاومت یمن است.

جنوب یمن زمانی مستعمرۀ بریتانیا بوده است. بعد از کشته شدن خاشوقجی در استانبول، وزیر خارجۀ انگلیس ، جرمی هانت، به عربستان سعودی و امارات متحده سفر کرد، تا موتلفین آمریکایی را دعوت به صلح و آتش بس بندر حدید که تحت کنترل حوثی ها است کند.

بریتانیا قبل از قتل، اولین معترض به تصمیم سعودی ها در مورد اعدام خاشوقجی بود. زیرا از طریق شنود مکالمات خانوادۀ سلطنتی، پی به تصمیم آنان برده و به آنان هشدار داده بود.

و بریتانیا اولین کشوری بود که بعد از قتل خاشوقجی قطعنامۀ خود را علیه جنگ در یمن، به سازمان ملل ارائه داد!

سعودی ها چماقدار آمریکا در خاورمیانه هستند. و سلاخی افشاء شدۀ آنان، تنها قطره ای از اقیانوس جنایات آنان است.

اما جنگ آمریکا علیه یمن، برای مستعمره کردن یمن با 200 جزیره اش می باشد. سلطه بر معبر آب های گرم ، از اقیانوس هند، از طریق خلیج فارس و خلیج عدن و کانال سوئز تا دریای مدیترانه. سلطه بر نفت و دیگر معادن خاورمیانه بخشی از برنامۀ آمریکای صهیونیست برای سلطه بر جهان است.

شعار کثیف ” آمریکا اول”. در پیشبرد این هدف، اگر میلیون ها نفر کشته شوند، مسئله ای برای صهیونیست های آمریکا نیست. چون آنان فقط معتقد به وجود یک میلیارد جمعیت از 7-8 میلیارد جمعیت کرۀ زمین، طبق ابلاغ نظرشان در کلوب رم هستند.

جمهوری یمن 527970 کیلومتر مربع از خاک شبه جزیرۀ عربستان را اشغال کرده است. از شمال به عربستان سعودی ، از غرب به دریای سرخ، از جنوب به خلیج عدن و کانال گوردفوی و از شرق به دریای عربی و عمان ، محدود است. پایتخت آن صنعا ، از فوریه 2015 در تصرف حوثی ها بوده است. کشور یمن 200 جزیره دارد که بزرگترین آن اسکوترا است.

از سال 2001 سعودی ها فعال ترین نقش را بعد از آمریکا در تخریب خاور میانه، افغانستان، عراق، سوریه ، لبنان، فلسطین و یمن عهده دار بوده اند. و با حمایت مالی و فعال کردن مساجد در خاور میانه و آفریقا و ایجاد گروه های ارتجاعی اسلامیستی، چون القاعده ، طالبان،داعش، ایس،ایس، النصره ، الشباب و غیره… در پیشبرد اهداف آمریکا فعال بوده اند.

سلطۀ آمریکا بر آبهای گرم منجر به برده داری در جهان خواهد شد.

نابود باد باند بدبختی آفرین آمریکا-اسرائیل-سعودی

اتحاد جهان، اروپا، روسیه، چین، علیه باند بدبختی آفرین

حمایت جهانی برای یمن مستقل

نشست گروه 20 در آرژانتین را یک رویداد ضد آمریکایی کنیم

خروج اتحادیۀ اروپا از ناتو

 

 

www.farah-notash.com

Women’s Power

Comments are closed.