زلینسکی برای صحبت با کرملین موافقت کرد

زلینسکی برای صحبت با کرملین موافقت کرد

محل دیدار در حال مذاکره است-کی یف

راشیا تودی- روسیه امروز

ترجمه فرح نوتاش-25.02.2022

 

مسئولین اوکراین در حال بحث در مورد مذاکرات احتمالی با روسیه اند، کیف اظهارداشت.

5d8ddde436

 

رئیس جمهور اوکراین ولادیمیر زلینسکی، مرکز، در نشستی اضطراری با مسئولین رده بالا، بعد از اعلان روسیه به “عملیات مخصوص نظامی “، در کی یف، اوکران، 24 فوریه 2022   

رئیس جمهور اوکراین ولادیمیر زلینسکی آماده است مذاکره آتش بس با روسیه را شروع کند. سخنگوی او اعلان کرد: کی یف برای تعیین محل مذاکره و تاریخ آن، با روسیه در تماس بوده است. مسکو اخیرا اعلان کرد که رهبر اوکراین بعد از موافقت برای مذاکره ” ناپدید ” شده است.

” من مجبورم ادعای ما مذاکره نمی کنیم را رد کنم”، سخنگوی زلینسکی،

سرگی نیکی فوروف  در پست فیسبوک خود روز شنبه نوشت.

اوکراین آماده بوده و هست که در مذاکرات صلح شرکت کند. او گفت، احزاب در حال مشاوره برای محل و زمان جریان مذاکره هستند.

5a2032fbb6

 

کی یف ظاهرا نیز بنظر می رسد که گزارش ها در مورد در خواست دولت زلینسکی از تل آویو برای اجرای نقش میانجی در مذاکره با کرملین را تایید می کند.

 

سفیر اوکراین در اسرائیل، یوگین کورنی یچوک،به نیویورک تایمز گفت که حالا تل آویو باید عکس العمل نشان دهد.”آن ها نه نگفته اند. آن ها در حال بررسی جایگاه خود در این بازی شطرنج اند”.  “او اضافه کرد، ما معتقد هستیم که اسرائیل تنها کشور دموکراتیک در جهان است که روابطه حسنه با هر دو کشور، اوکراین وروسیه دارد.”

کمی قبل از این که نیکی فوروف اظهاراتش را بیان کند، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، ماریا زاخارووا اعلان کرد که کی یف، جمعه را برای مذاکرات رد کرده است. و اضافه کرد که کی یف تقاضای به تعویق انداختن مذاکرات مسئله به شنبه را دارد.  

زلینسکی قبلا ورشو، پایتخت لهستان را برای محل مذاکره، ارجح به مینسک ارائه شده توسط  مسکو، پیشنهاد داده بود. ولی به مجرد پیشنهاد دیمیتری پسکوف که قبلا جمعه را برای مذاکره اعلان کرده بود “ناپدید ” شد.

سخنگوی کرملین همچنین ” عناصر ناسیونالیست ها” را که در محوطه های  مسکونی

راکت  جا سازی می کنند محکوم کرد، و سوانح منتج از آن برای شهر وندان را هشدار داد.

رئیس جمهور اوکراین در خطاب به مردم اوکراین روز جمعه، گفت” او از مذاکره با مسکو وحشت ندارد” که شامل یک “کشور بی طرف” می شود. ولی در خواست ضمانت یک شخص ثالث را دارد.  

رهبر اوکراین همچنین اظهار کرد که ناتو و رهبران اروپا اوکراین را به حال خود رها کردند تا از خود دفاع کند.

مسکو “عملیان نظامی ویژه ای” را از صبح روز سه شنبه به تقاضای دو جمهوری مردمی تازه به رسمیت شناخته شده دونتسک و لوگانسک  شروع کرد.  با عهد به

غیر نظامی کردن اوکراین و دفاع از مردم علیه ” تجاوز اوکراین”.

این ماموریت تمام مراکز نظامی سرتاسر اوکراین را هدف قرار داده است و نیروهای روسیه از آن زمان به شهر های بزرگ و به نزدیکی کی یف، پایتخت، پیش رفته اند.

رهبران غربی ، تحریم های شدید علیه موسسات اقتصادی روسیه، مسئولان ارشد قانونگزاران ، رسانه ها، سازمان ها ، به همچنین جرائمی علیه پرزیدنت ولادیمیر پوتین و شخص سرگی لاواروف، وزیر امور خارجه اعمال کرده اند.

https://www.rt.com/russia/550667-ukraine-ready-negotiate-russia/?utm_source=Newsletter&utm_medium=Email&utm_campaign=Email

Comments are closed.