در اتریش چه می گذرد

در اتریش چه می گذرد

فرح نوتاش       جبهۀ جهانی ضد امپریالیست         قدرت زنان        وین 7.10.2021

 

راینولد میترلنر، سیاستمدار پیشین اتریش در کتاب خود ( تغییر قدرت، یا هنر دسیسه) منتشر شده در آپریل 2019 ، از پیشینۀ مطالبی صحبت می کند که امروز به عنوان رسوایی دولت اتریش سر فصل اخبار روز اتریش است

او در کتابش می گوید: تقریبا سیاست هرگز در انتخاب مفهوم بهتر نیست، ولی در کسب قدرت و تحمیل قدرت است.

دیروز دفتر حزب مردم، دفتر نخست وزیری، دفتر وزیر دارایی اتریش و دفتر روز نامۀ اوسترایش ” به دلیل اتهامات سوء استفاده های مالی و… ، توسط ماموران دادستانی اتریش مورد بازرسی قرار گرفته است.

 در سال 2016 زمانی که راینولد میترلنر دبیر اول حزب لیبرال مردم اتریش و مشاور صدراعظم اتریش بود آنطور که روزنامه ها ی اتریش خبر می دهند، “سباستین کورتز”صدر اعظم کنونی اتریش که در آنزمان وزیر امور خارجه اتریش بوده است، با سردبیر روزنامه راستگرای “اوسترایش” که با تیراژ بالا منتشر و در ایستگاه های مترو مجانی در اختیار مردم قرار می گیرد، وارد معامله شد. از آن زمان نام او در

 برنامۀ نظر سنجی روزانۀ سیاستمداران این روزنامه وارد شد. و در این نظر سنجی  های دستکاری شده، همواره محبوبیت وزیر خارجۀ جوان، سباستین کورتز، بالاتر

ازدیگر سیاست مداران نشان داده می شد . در سال 2017 حزب مردم اتریش با تکیه بر این نظر سنجی ها، میترلنر را خلع و سباستین کورتز را به دبیر اولی حزب برگزید. و در پی آن، سباستین کورتز با داشتن مقام دبیر اولی حزب مردم اتریش، وارد انتخابات صدر اعظمی اتریش شد.

و در نتیجه همین نظر سنجی های روزانه که محبوبیت او را همیشه بس بالاتر از تمام سیاستمداران دیگر احزاب نشان می داد، به عنوان صدر اعظم اتریش در 2017 از طرف مردم اتریش انتخاب شد. او با دوستان جوان خود از همان حزب تشکیل دولت داد. .

و با انتخاب مشاور خود از حزب ” آزادی اتریش ” نئو فاشیست ها، که این روزنامه برای آنان نیز، بسیار تبلیغ می کرد،  یکسال و نیم حکومت کرد. و سپس مشاور او به دلیل رسوایی مالی از صحنه سیاسی رانده شد و سباستین کورتز به صدراعظمی تا به امروز ادامه داده است.  جالب این که در تمام این ایام نظر سنجی های مداوم، نام کورتز همواره در صدر لیست با فاصلۀ زیادی از دیگران بوده است.

در حواشی 2016 ، سیاستمداری از حزب سبزها به نام ” پیلتز” ضمن اهانت شدید به سباستین کورتز اعلان کرد که، مبلغی را که پارلمان اتریش برای کمک به کودکان سوریه در نظر گرفته است به آنان نداده است. و دیگر در آن  مورد صحبتی نشد.

برخی ولفگانگ شوسل را صحنه گردان سیاست کورتز می دانند. او از همان حزب در سال 2006 صدر اعظم اتریش بود.  

کورتز که با کودتا در حزب مردم اتریش شروع و به صدر اعظمی اتریش رسید، اکنون در مقابل خواستۀ احزاب مخالف در تشکیل جلسۀ فوق العاده پارلمان جهت رسیدگی به این موضوع قرار دارد.

و آنان خواهان رای عدم اعتماد به دولت، در صورتی که پاسخ های قانع کننده نباشد هستند.

مردم وین ساعت 17.30 فردا تظاهراتی در مقابل نخست وزیری خواهند داشت

 

 

www.farah-notash.com

Women’s Power

Comments are closed.