جیمز ماتیس وزیر دفاع ایالت متحدۀ آمریکا لطفا جواب بدهد.

جیمز ماتیس وزیر دفاع ایالت متحدۀ آمریکا
لطفا جواب بدهد.

فرح نوتاش           جبهۀ جهانی ضد امپریالیست   قدرت زنان         وین 28 مارس 2018

در جایی که لندن کلمۀ ” احتمالا” را مکررا در رابطه با روسیه، در واقعۀ 4 مارس بکار برده است ، شما با چه مجوزی کلمۀ ” احتمالا ” را به کلمه “یقین” تبدیل کرده و اقدام به اخراج کارکنان سفارت خانه ها کرده اید؟

 

آگر لندن در گفتۀ خود صادق است، چرا در مقابل پیشنهاد روسیه مبنا بر همکاری مشترک سکوت کرده ، و نمونه ای از آلودگی به سم را، برای روسیه ، برای تحقیق نفرستاده است؟

 

اگر این برنامۀ از قبل برای مبارز با انتخاب ولادمیر پوتین تهیه شده نیست ، چرا بعد از انتخاب او ، بر اساس احتمالات، 25 کشور ، و ناتو اقدام مشترکی را در اخراج بکار بسته اند؟

آتش سوزی اخیر در روسیه ، کمروفو، زیر علامت سئوال است .

چه کسی اقدام به این آتش سوزی کرده است ؟

بعد از این آتش سوزی، بی بی سی مشتاقانه گزارشی را مبنی بر تظاهرات مردم علیه پوتین دستو پا کرده بود . که مردم خواهان استعفای پوتین هستند! 77% مردم روسیه به پوتین رای داده اند . آیا این آتش سوزی و تظاهرات پشت آن ، دنبالۀ مبارزه با رای و خواستۀ مردم روسیه نیست؟ و از همان کیسۀ سناریوی 4 مارس لندن برای پیش گیری از انتخاب پوتین بیرون نمی آید؟ و طراحان همان ها یی نیستند که با سناریوی 4 مارس خواهان متوقف کردن انتخاب پوتین توسط مردم روسیه بودند؟

مسئله در جای دیگر است.

شما با ویران کردن کشورهای “جنوب ” و زیر سلطه قرار دادن آنان با هدف سلطه بر تمام منابع جهان از جنگ دوم جهانی به پیش می روید .

و با سیل عظیم پناهندگاه، هدفتان تضعیف اروپا است. و در پی سلطۀ خود بر جهان هستید. سلطه ای از قماش کشتار مدرسه ای.

و لندن و پاریس ، و بقیه ای که تن به آقایی شما داده اند، فقط بی شخصیتی خود را علنا ابراز می

دارند. و اسراییل که خطر ایران اتمی را علم کرده و ول نمی کند ، در واقع اوامر صهیونیسم حاکم بر آمریکا را در بهانه تراشی اجرا می کند. و رژیم شما برای ادامۀ حیات ، نیاز به آشوب دائم جهان دارد. طراهان شما سعی نکنند خود را با هوش جلوه دهند. آنان به دلیل احمق تصور کردن مردم جهان وایجاد سناریو های تخریبی ابلهانی بیش نیستند.

شما باید بدانید روسیه تنها نیست. جبهۀ عظیم ضد امپریالیست جهان با روسیه است. دورۀ تک

تازی آمریکا سپری شده است . نمایش ها باید متوقف شوند. مردم جهان از رهبری کلکتیو دفاع می کنند. مردم جهان خود دارای شخصیت هستند. ارباب نمی خواهند.

و رژیم آمریکا، اجازه ندارد برای مردم ایران تعین تکلیف بکند. و برای آنان رهبر و جایگزین و غیره تحمیل بکند. لشکر کشی آمریکا و ناتو و فتنه هایشان، هرگز پیروز نخواهد شد.

مردم ایران از حکومت وحشتناک ملایان بیزاراند . ولی ازآمریکا بیزارتر . چون سلطۀ ملا بدلیل دخالت آمریکاست. آمریکا با دخالت خود در امور ایران ، باز به این حکومت وحشتناک اجازۀ تجدید حیات می دهید. مردم ایران خود باید رهبران خود را انتخاب کنند . شما بی شک ارباب مردم ایران نیستید. آمریکا به مردم کل خاور میانه و جهان ، باندازۀ کافی زیان رسانده است . دست از سر مردم ما بر دارد . ما توسط آمریکا بازی نمی خوریم . و وقتی نام آمریکا بمیان می آید ، قدرت مبارزه در ما علیه آن صد چندان می شود. نفرت ما علیه رژیم آمریکا ابدی ست. چون از دست آمریکا زندان هایمان همیشه خون ریز بوده است.

رژیم آمریکا اگر عرضه دارد بدنبال تغییر شرایط وحشتناک درون آمریکا باشد. که از سر تا به پا یک ننگ خالص است. از کشتار دانش آموزی داخلی تا کشتار جمعی جهانی.

 

ارتباط با روسیه، افتخاری ست که درک آن نیاز به شعور دارد.

با آرزوی رهایی مردم مظلوم ایالت متحدۀ آمریکا ،

از چنگال رژیم هیولای آمریکا

و ما پیروزمندانیم

 

www.farah-notash.com

Women’s Power

 

     VOA   28.03. 2018

جیم متیس وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا – آرشیو

وزیر دفاع ایالات متحده روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران در پنتاگون، مسموم کردن یک جاسوس دوجانبه پیشین روس و دخترش را در بریتانیا «تلاش برای قتل» توسط دولت روسیه خواند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، جیم متیس گفت حمله چهارم مارس موجی در جهان برای اخراج دیپلمات‌های روسیه، که بطور کاملا روشنی از عامل اعصاب استفاده کرده است، به راه انداخت.

وی همچنین این نکته را یادآوری کرد که سوء قصد به جان سرگئی اسکریپال و دخترش یولیا در شهر سالزبوری بریتانیا، نخستین مورد استفاده از گاز اعصاب در اروپا پس از جنگ جهانی دوم است.

لندن می‌گوید مسکو از یک عامل عصبی (گاز اعصاب)، که در امور نظامی کاربرد دارد و در دوران اتحاد جماهیر شوروی در روسیه ساخته می‌شد، برای مسموم کردن این دو نفر استفاده کرده است.

روسیه ضمن رد این اتهام، خواستار دسترسی به نمونه‌ گاز اعصاب مورد اشاره برای همکاری شد. اما با سر رسید مهلت تعیین شده لندن و عدم دریافت توضیح روسیه، لندن ۲۳ دیپلمات‌ روس را اخراج کرد.

ایالات متحده و برخی دیگر از کشورهای اروپایی نیز در حمایت از بریتانیا، دستور اخراج شماری از دیپلمات‌های روسیه در خاک خود را صادر کردند. روسیه گفته است دست به عمل متقابل خواهد زد.

وزیر دفاع آمریکا در بخش دیگری از اظهارات امروز خود گفت، تکذیب اینگونه اقدامات بخشی از الگوی رفتاری روسیه است که رئیس جمهوری آن کشور ظاهرا معتقد است می‌توان به راحتی انکار کرد.

جیم متیس با اشاره به اخراج برخی از اعضای هیات روسی مرتبط با سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در بروکسل، گفت که مسکو فرصت مشارکت با اروپا را داشت، اما مسیر دیگری را انتخاب کرد.

دبیرکل ناتو پیشتر در روز سه‌شنبه از اخراج هفت عضو هیات ناظر روسیه در آن اتحادیه نظامی غربی، عدم صدور مجوز برای سه عضو دیگر و در نتیجه محدود شدن روابط مسکو با ناتو خبر داده بود.

روابط روسیه و غرب از چند سال پیش به دلیل اختلاف بر سر برخی مسائل بین المللی، مانند بحران در اوکراین، جنگ سوریه و دخالت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، رو به تیرگی گذاشته است

 

Comments are closed.