آژیر خطر… اسلامیزه کردن منطقه

آژیر خطر… اسلامیزه کردن منطقه

فرح نوتاش       جبهۀ جهانی ضد امپر یالیست    قدرت زنان     وین 14. 09. 2021

با اعلام حمایت چند روز پیش  رئیس جمهور تاجیکستان از مبارزان پنجشیر، و در خواست وی از کشور های منطقه برای حمایت از پنجشیر، جو بایدن تاجیکستان را در نطق 11 سپتامبر خود تهدید کرده است. و با تحقیر مردمی که خواهان پرواز با هواپیمای آمریکایی در کابل بوده اند گفته، شاید چنین روزی برای تاجیکستان نیز پیش آید. و این تهدید خود حاوی نقشۀ اسلامیزه کردن منطقه توسط آمریکا است..

ولی در این تهدید، نوعی وحشت محض نیز نهفته است. جو بایدن از کمک کشور تاجیکستان به مبارزان پنجشیر و پیشنهاد آن به دیگر کشور های منطقه به وحشت افتاده است. و نمی خواهد کشورهای منطقه از مبارزان پنجشیر حمایت کنند. برنامه های اسلامیزه کردن منطقه توسط آمریکا، با طالبان ردیف شده است. و فتنه های آیندۀ آمریکا در منطقه فقط با حضور طالبان در افغانستان می تواند راه اندازی بشود..

پس در خواست تاجیکستان برای کمک به مبارزان پنجشیر، کاملا به هدف خورده است. و دست آمریکا را باز کرده است. و نقشۀ آمریکا را برای سلطه بر خاور مرکزی و میانه بهم ریخته است. از این رو جو بایدن به وحشت افتاده و طرح فتنه آمریکا برای منطقه را نقش بر آب دیده و تاجیکستان را تهدید کرده است.

پس، ای تمام کشورهای منطقه متحدا به پیش. حمایت از پیشنهاد تاجیکستان، وظیفۀ تمام کشورهای جهان و منطقه در مبارزه با فتنۀ آتی آمریکا، در اسلامیزه کردن منطقه است.

به پیش علیه طالبان آمریکایی

کمک به مبارزان پنجشیر – مبارزه علیه فتنه آمریکاست

 

www.farah-notash.com

Women’s Power

31547d4cba

 

احضار سفیر آمریکا به وزارت خارجه تاجیکستان در رابطه با اظهارات جو بایدن


وزارت امور خارجه تاجیکستان در اعتراض به اظهارات جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، در مراسم بیستمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر به آمریکا سفیر این کشور را به این وزارتخانه احضار کرده است.

در بیانیه وزارت امور خارجه تاجیکستان آمده است به جان مارک پومرشیم،‌ سفیر آمریکا در تاجیکستان در رابطه با اظهارات بایدن در پنسیلوانیا یادداشت اعتراضی فرستاده شده است.

وزارت خارجه تاجیکستان تاکید کرده که اظهارات بایدن با روحیه روابط دوستانه و شراکت میان دو کشور سازگار نیست.

بایدن در مراسمی به مناسبت بیستمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در واکنش به انتقادات از روش خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان از سیاست های خود دفاع کرد و گفت افغان‌ها برای خروج از افغانستان به هواپیمای آمریکایی آویزان شدند و این چیزی است که ممکن است در تاجیکستان هم صورت بگیرد.

او گفت: اگر ما در تاجیکستان بودیم و می‌خواستیم با یک هواپیمای ترابری سی-۱۳۰ از این کشور بیرون شویم، آنجا هم همان چیزی رخ می داد که در افغانستان شاهد‌ آن بودیم و مردم به چرخ‌های هواپیما آویزان می‌شدند.

[کد مطلب: 234767]            [تاريخ انتشار: بيست و سوم شهريور ۱۴۰۰ برابر با چهاردهم سپتامبر ۲۰۲۱]

https://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=234767

Comments are closed.